0216 550 22 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

BEPPE Bir Pizza Restoranı Mı?

BEPPE Bir Pizza Restoranı Mı?

Ana ürünümüzün pizza olduğunu düşündüğümüzde bu sorunun cevabı evet oluyor. Ama bu tek katmanlı değerlendirmeyi biraz eşeleyip altına indiğimizde sorunun karşılığı daha karmaşık bir hal alıyor.

Pizza, ev ekonomisinin sofraya yansıyan en başarılı örneklerinden birisi. Yemek fazlası, ihtiyaçtan fazla alınmış ve hatta daha önce öğünlerden arta kalmış yemeklerin yeniden değerlendirilmesi için geliştirilen harika bir çözüm. Bugünün en çok tüketilen yiyeceklerinden birisi olmasını doğduğu İtalyan topraklarına değil, geçen yüzyılın başında pizzayı Amerika’ya taşıyan göçmenlere borçlu. Amerika’da fast-food’un popülerleşmesiyle pizza geniş tabana yayılan ve benimsenen bir ürün haline gelmiş. Bizim ülkemizde yaygınlaşması son otuz yıl içinde gerçekleşiyor.

Biz BEPPE olarak pizzaya nasıl bakıyoruz? Menümüzde iki ayrı pizza bölümü var. Bunların ilki “Geleneksel Pizzalar” başlığını taşıyor. Bize gelen misafirlerimize menü rehberliği yaparken geleneksel pizzaları “Pizza deyince aklınıza gelen ürünler” olarak tarif ediyoruz.

Bizi asıl heyecanlandıran diğer bölümün adı “Sıradışı Pizzalar”. Bu ürünler bizim tasarlarken, üretirken ve servis ederken gurur ve heyecan duyduğumuz ürünler. Elma soslu kaz etinden siyah erikli tavşana, wasabi soslu unagiden sarımsak soslu salyangoza, patlıcan beğendi soslu kuzu tandırdan vişne kebabına kadar uzanan bu kategori, bizim her sabah yeni bir heyecanla mutfağa gitmemizi sağlayan dinamo.

Elbette bu geniş hazırlık yelpazesi menünün başlangıçlar, makarnalar ve salatalar bölümüne de yansıyor. Meslektaşlarımız arasında çok azı yaban pirincini veya firik bulgurunu salatada kullanmayı göze alıyor.

BEPPE’nin çok güçlü olduğu bir başlık daha var: Şarap Menüsü. Şarap menüsü o kadar geniş ki ayrı bir başlıkta anlatılmayı hak ediyor.