0216 550 22 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

Şarap Menümüz, En Güçlü Yanlarımızdan Birisi

Şarap Menümüz, En Güçlü Yanlarımızdan Birisi

2014 yılının sonlarına doğru alkol servis ruhsatımızı aldık. Servis edebileceğimiz ürün başlıkları arasında bizim kendimize en yakın bulduğumuz kategori şaraptı ama biz şarabı henüz ev sahipliği yapacak kadar tanımıyorduk. O tarihten bu yana şarap bilgimizi arttırmadığımız gün olmadı desek yalan olmaz. Şarapla ilgili referans niteliği taşıyan basılı ve dijital eserlerin neredeyse tamamını edindik ve okuduk. Hızlıca ulaşabildiğimiz şarap tedarikçileri ve distribütörleriyle bağlantı kurduk, kendimizi tanıttık, onları ve ürünlerini tanıdık. Şarap dünyasını tanıdıkça öğrenciliğimizin muhtemelen yaşamımızın sonuna kadar devam edeceğini farkedip doğrusu afalladık ama sevindik. Yaşam boyu öğrencilikten daha güzel ne var?

Şaraba değer veriyoruz. Çünkü ne kadar meşakkatli bir iş olduğunu üretici dostlarımıza bakınca çok iyi anlıyoruz. Şarap üreticilerini tanıdıkça ihtiyaçlarının neler olduğunu görmeye başladık. Elbette bu üreticiler içinde mikrolar da var, devler de. BEPPE için, kendimize çok yakıştırdığımız bir pozisyon belirledik. Menümüzün içinde ulaşabildiğimiz bütün üreticiler için yer açtık. Her üreticinin en az bir ürününe yer veriyoruz. 2018 başı itibarıyla 67 yerli üreticinin yaklaşık 300 çeşit şarabı menümüzde yer alıyor. Bu kadar geniş bir yelpazeye yer verdiğimiz için doğrusu çok gururlanıyoruz. Menümüzde yer alan şarapların hepsini tanıyoruz, stoklarımızda bulunduruyoruz, çok nadiren ürünün gelişi gecikirse yok diyoruz.

Doğrusu şaraba ilişkin söyleyecek sözümüz bitecek gibi değil. Zaman zaman bu konuda sizlerle kendi deneyim ve düşüncelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.